XII Festiwal Kulinarny "Z Wiśniowym Smakiem" 2019 - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

XII Festiwal Kulinarny "Z Wiśniowym Smakiem" 2019

Galerie zdjęć
   W niedzielę 14 lipca w Wiśniewie odbył się XII Festiwal Kuchni Regionalnej „Z wiśniowym smakiem”. Na Skwerze 600-lecia w Wiśniewie jak zwykle nie zabrakło pokazów, zwyczajów i tradycji kulinarnych, licznych prezentacji artystycznych oraz koncertów muzycznych. Tym razem pogoda dopisała organizatorom i zachęcała do spacerów oraz korzystania z przygotowanych atrakcji dla młodszych i tych trochę starszych. Festiwal rozpoczął się, już po raz siódmy, Biegiem Ulicznym „Z wisienką w tle”, który ma na celu upowszechnianie biegania, jako najprostszej i najtańszej formy aktywności fizycznej.

   Głównym elementem Festiwalu był pokaz i degustacja potraw z wiśnią. Swoje popisowe potrawy zaprezentowały Koła Gospodyń Wiejskich z miejscowości: Helenów, Daćbogi, Pluty, Łupiny, Tworki, Wólka Wiśniewska, Stara Kornica oraz pani Hanna Jastrzębska z Łupin.

  Kulinarne specjały oceniała komisja konkursowa w składzie: Anna Lipnicka – przewodnicząca, członkowie – Beata Izdebska, Bożena Polak Stojanowa i Małgorzata Dymecka oraz Bożena Wyrębek – sekretarz. Komisja jak każdego roku miała trudne zadanie, ponieważ przygotowane potrawy zachwycały swoją wyjątkowością i unikalnym, niepowtarzalnym smakiem. Ostatecznie werdykt był następujący:
  • I miejsce - KGW z Łupin za „Domowy pasztet wieprzowo-drobiowy  z wiśniami i żurawiną”,
  • II miejsce - KGW z Helenowa za „Okrągłą wiśniową niespodziankę”,
  • III miejsce - Hanna Jastrzębska z Łupin za „Sok wiśniowo-miętowy”.

   Poza tym Komisja przyznała wyróżnienie dla: KGW Daćbogi-Pluty za ciasto biszkoptowe z masą i wiśniami w galaretce. Wszyscy uczestnicy konkursu na najsmaczniejszą potrawę „z wisienką w tle” otrzymali pamiątkowe dyplomy. Pierwsze trzy miejsca talony pieniężne. Zaszczyt przygotowania nalewki z owoców wiśni na XIII Festiwal Kuchni Regionalnej „Z wiśniowym smakiem” przypadł paniom z KGW z Łupin.
Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia.
 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego