Biblioteczka - Strona internetowa miejscowości Helenów

Szukaj
Przejdź do treści

Menu główne:

Biblioteczka

Varia

"Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera", Monteskiusz


    O zainteresowanie człowieka w czasie przeznaczonym na rozrywkę rywalizują z książką liczni konkurenci. Rezultat jest taki, że coraz mniej ludzi czyta książki rezygnując z ciekawej lektury na rzecz telewizji, internetu lub innych mediów, a przecież jak mówi chińskie przysłowie "Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem - to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem". Dlatego powinno się czasem sięgnąć po wartościową i ciekawą książkę, warto także upubliczniać swoje księgozbiory aby inni mogli sięgnąć po książki, by te nie kurzyły się tylko na naszych półkach ale służyły także innym ludziom bez względu na to czy potrzebują pomocy naukowej, lektury czy też "umilacza czasu". Dlatego postanowiłem udostępnić wykaz posiadanych książek na stronie naszej miejscowości mając nadzieję, że w moje ślady pójdą także inne osoby, które chciałby aby ich książki miały drugie życie. Obok znajduje się link do wykazu części mojego księgozbioru.
     W internecie istnieje wiele stron, które pozwalają zarządzać swoim księgozbiorem i publikować go w sieci internet, na Facebooku i innych portalach społecznościowych. Ja wybrałem portal LibraryThing (
http://pl.librarything.com) ale równie dobrze można skorzystać z innych, które czasami mają dosyć rozbudowane funkcjonalności łącznie z aplikacjami mobilnymi, które można zainstalować na swoim telefonie i w ten sposób mieć jakby mobilną biblioteczkę. Z ciekawych portali tego typu można wymienić m.in.:

Gdyby znalazło więcej osób, które chciałby podzielić się swoim księgozbiorem zawsze poniżej można udostępnić linki do przygotowanych katalogów.

 
Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego